LOADING

Type to search

Křížová cesta Guru Járy Životopisy

Životopis Guru Járy

LYK Pro 12
Share

Narodil se v roce 1971 v Příbrami v Československu. V 18 letech emigroval z komunistického režimu tehdejšího Československa do Itálie. Po Sametové revoluci se v roce 1992 vrátil z rodinných důvodů do České republiky, kde podporoval svoji matku a zůstal zde několik let.
V roce 1991 na italské poustevně u Arca dosáhl Nirvány (Osvícení). O čtyři roky později, po noci strávené v Menkaurově pyramidě v Gíze (Egypt), dosáhl i tzv. staroegyptského zasvěcení a následně Mahámudry – nirvány tantrické cesty. První semináře v České republice uspořádal v roce 1995. O rok později začal vznikat jím založený duchovní institut Poetrie.

V roce 1996 už byl velmi váženým a zkušeným duchovním Mistrem, kterého následovalo stále více a více studentů. V r. 2005 měl už kolem 3500 následovníků. Jeho žáky byli a jsou většinou vysoce vzdělaní lidé, architekti, soudci, profesoři, psychologové, učitelé a další.
Guru Jára je autorem mnoha knih zaměřených především na spiritualitu moderního člověka, filozofii smyslu života a náboženského dědictví hinduismu, buddhismu a křesťanství a uplatnění těchto tradic v životě současného člověka. Založil duchovní hnutí „Cesta Guru Járy“.

V mládí byl Guru Jára profesionálním horolezcem, v současnosti je známým spisovatelem, obhájcem lidských práv, fotografem, digitálním umělcem a astrologem. Vytvořil unikátní techniku fotografické koláže kombinující astrologické horoskopy s fotografií (Astrofocus). Stejně tak zcela originální je jeho nauka kombinující styly oblékání s astrologií (Astromóda). Je tvůrcem vlastních tarotových karet (Poetree Tarot) a jedinečného duchovního učení Spiritual trekking, které kombinuje jeho zkušenost z horolezectví s poznáním načerpaným při dlouhých poutích do svatých míst po celém světě. V době těchto poutí žil v Indii, Nepálu, Barmě, Thajsku, Srí Lance, Japonsku, Indonésii, Egyptě. Navštívil také Peru, Bolívii, Brazílii, Vietnam, Laos, Papua Novou Guineu, Maroko, Mauretánii, Turecko, Írán, Izrael, Sýrii a samozřejmě Itálii, Francii, Španělsko a Řecko. Ideální místo pro svůj vlastní klášter, tropickou svatyni, nalezl na Filipínách v roce 2010.

Cesta Guru Járy sdružující žáky a příznivce Guru Járy je duchovní hnutí šířící mír a lásku a je zaměřené především na pochopení smyslu života jednotlivce a dosažení hlubokých duchovních vhledů. Učení CGJ má kořeny v hinduismu a šaktismu, buddhismu a taoismu, křesťanství a egyptském mysticismu.

Knihy Guru Járy

vydané nakladatelstvím BestCeler®:

Poutník k nesmrtelnosti (r. 1999)

Zlatá Bula poutníkova (2000)

Guru Anahdán – Pod oblouky hvězd (2001)

Talent srdce (2001)

Lehkost umírání (2001)

Astrální Arkána (2002)

Stigmata Karmy (2002)

Medicinman Nirvány (2002)

Ideální pocit (2003)

Laskání hvězd (2004)

Osvobození duše (2006)

Dejá vu vúdú (2007)

Spiritual Trekking (2009)

Casanova Sútra (2011)

Nakladatelství Bondy a Nirvana Tree vydaly knihy:

Metafyzické mříže (2016)

Talent Srdce (2016)

Tantrické Transformace (2017)

Astrální Arkána (2017)