LOADING

Type to search

Co mě šokovalo

Odklidí soudkyně Šperlichová nepohodlného Guru Járu „jako hovna“?!

LYK Pro 12
Share

„Uklízím lidský odpad!“ vyjádřila se před časem na ze soudní síně uniklém hlasovém záznamu JUDr. Iveta Šperlichová, soudkyně Krajského soudu v Brně, s pobočkou ve Zlíně. Přidala i poněkud šokující informaci, že si přitom připadá (poněkud lidově) „…jako ženy v kravíně, které hovna uklízí.“ Není divu, že (neodvolatelná!) „prolidová“ paní soudkyně si pochvaluje, jak se krásně soudilo za komunistů. My se ale oprávněně ptáme: Proč právě této zjevně arogantní a sprosté paní soudkyni byla přidělena kauza Guru Járy a Barbory Pláškové?!? Mají snad být „…odklizeni jako lidský odpad“?! Jako „hovna“?!

Mají se snad obžalovaní v senátu paní doktorky cítit jako lidské exkrementy?

Zmíněné nahrávky s výroky paní doktorky zveřejnil v červnu roku 2017 na své domovské internetové televizi XTV.com známý český moderátor Luboš Xaver Veselý, který se podivil, jak nehorázně smýšlí o obžalovaných i jejich právních zástupcích, potažmo obhájcích, paní soudkyně, která se mu arogantně odmítla ke svým excesům vyjádřit a ještě ho poučila, že pro něj není „…žádná paní Šperlichová“, nýbrž „doktorka“ anebo „soudkyně Šperlichová“. Ach! Promiňte, Ctihodnosti…

Podle svých – v televizi XTV zveřejněných – výroků se paní soudkyně Iveta Šperlichová domnívá, že společnost by jí „měla líbat ruce“ za to, jak podle svých slov onen „lidský odpad odstraňuje“! Zřejmě o přestávce (jak opět dokazují pořízené nahrávky) přísedícím, kteří nemají úniku, vypráví oplzlé a zejména stupidní vtipy, apriori odsuzuje k zatracení – a to zcela jmenovitě – konkrétní osoby, k jejichž případu by se jako předsedající soudkyně měla nestranně vyjádřit. A jak už tak byla v ráži, jistého konkrétního obhájce nazvala ubohým „pinďulou z Loun“, který dělá ramena „jako by byl z Prahy“, co „dělá machra a je to blbeček“. Stěžuje si na svědky a obhájce, na „ty kriply“, kteří jí zbytečně přidělávají práci s tím, že po přestávce „už budou držet kušňu, už je nenechám mluvit.“ A to asi, bohužel, ze svého postu soudkyně při procesu může. Otázkou je, kde zůstala soudcovská nestrannost, etika a spravedlnost.

„Říká se, že spravedlnost je slepá; horší je, když je sprostá,“ komentuje jednání a vůbec smýšlení soudkyně Šperlichové moderátor Luboš Xaver Veselý, který oslovil v této souvislosti nejen ji samotnou (a my už víme, jak to dopadlo!), ale také některé její kolegy. Málokterý měl však odvahu či chuť vyjádřit se veřejně. Výjimku tvoří právník a pedagog Radek Šmerda, který se na kameru vyjádřil v tom smyslu, že pokládá „za exces a nepřijatelné a nevhodné, aby někdo takto veřejně řešil záležitosti trestního soudu“, nehledě na vulgaritu vyjadřování paní soudkyně, načež svůj odborný rozbor uzavírá názorem, že „tahle paní by soudit neměla“!!! K tomu pak L. X. Veselý odvysílal vzpomínku Romana Špendlíka, jednoho z někdejších účastníků řízení pod vedením doktorky Šperlichové, podle něhož je paní soudkyně nesporně „hysterka“, která v průběhu jednání „polyká jakési prášky“, nehledě na to, že se dokonce osopila na konkrétní paní obhájkyni, co si to dovolila užít za parfém – a bezprostředně nařídila vyvětrat soudní síň. „Takto se nechová normální člověk!“ míní tento svědek excesů paní soudkyně v průběhu soudního jednání.

Jak správně uzavírá Luboš Xaver Veselý v návaznosti na hodnocení doktora Šmerdy, „soudce by měl být solidní osobou dvacet čtyři hodin denně, tři sta šedesát pět dní v roce“, jinak ztrácí svůj osobnostní i profesní kredit. A to je nesporně případ paní soudkyně Ivety Šperlichové, která patří spíše do svého oblíbeného kravína, než na soudcovskou stolici moderního demokratického státu. Promiňte, ctihodnosti!

Luboš Y. Koláček